Karmona. 5000 metų Andalūzijos keptuvėje

Andalūzijoje yra bent keletas miestelių, kurie didžiuodamiesi save vadina „Andalūzijos balkonu“, nes visi jie pakibę ant apylinkėse dominuojančių uolų šlaitų, nuo kurių atsiveria vaizdai iki pačio horizonto. Sevilijos pašonėje įsikūrusi Karmona pastatyta ant 200 metrų aukščio Alcores kalnagūbrio grandinės, nuo kurios gali apžvelgti beveik iki horizonto plytinčią La Vegą, kuri laikoma karščiausia Andalūzijos lyguma. Taigi Karmonos gyventojai nieko nepagražina girdamiesi, kad jų miestas yra balkonas su vaizdu... į keptuvę.

Karmona miestas  | ©laimafoto

Įvažiavus į miestą iš vakarų pusės net sunku įtarti, kad kitas miesto galas pakibęs ant aukšto skardžio, kurio papėdėje plyti Betikos žemuma. Arčiausiai miesto į rytų ir pietų pusę driekiasi La Vega de Carmona lyguma, neoficialiai vadinama Andalūzijos „keptuve“, nes vasaros metu čia fiksuojami karščio rekordai. Liepos ir rugpjūčio mėnesiais didesnė nei + 35 C temperatūra gali laikytis kelias dešimtis dienų iš eilės.

La Vega žiemos metu | ©laimafoto

Nepaisant karščių ši lyguma yra labai derlinga, nes yra išraižyta upių vagomis, taigi vandens čia pakanka net karščių metu. Karmonos papėdėje auginami kviečiai, medvilnė ir saulėgrąžos, kurios tapo neoficialiu miesto simboliu.

Šioje vietoje rastos priešistorinės gyvenvietes liekanos rodo, kad strateginė Karmonos reikšmė buvo įvertinta jau seniai – šiuose vietose galima ne tik auginti gausų derlių, bet ir paslėpti jį už neįveikiamų tvirtovės sienų. O jų Karmonoje yra net dvi.

Viena, pastatyta ant romėnų laikų tvirtovės pamatų ir sienų ir tapo senaisiais miesto vartais Puerto de Sevilla, o antrąją – maurų statytą Alkazaba rasite priešingoje miesto pusėje. Čia dabar įkurtas Parador de Carmona – pagrindinis miesto viešbutis, kurį verta rinktis jau vien tik dėl pro langus atsiveriančių vaizdų.

Julijus Cezaris šį miestą vadino stipriausia Betikos (Pirėnų pusiasalio) tvirtove, o musulmonų laikais čia buvo Taifos karalystės sostinė.

Keliautojams patartume miestą lankyti rudenį, žiemą arba pavasarį, nes pasivaikščiojimas po miestą ir apylinkes karštą vasaros dieną tiks tik labiausiai ištvermingiems. Ilgesnio pusdienio pakaks senosios miesto dalies, abiejų tvirtovių, miesto vartų, aikščių ir artimiausių apylinkių apžiūrai. Mieste rasite įvairiausių civilizacijų pėdsakų, o už jo sienų dar apžiūrėsite romėnų nekropolio ir amfiteatro likučius.

Karmona miestas |©laimafoto

Raskite laiko ne tik pasigrožėti miesto vaizdais ir La Vega panoramomis, bet ir užsukti į vietos tapa barus įsikūrusius aplink Plaza de San Fernando. Būtinai paragaukite vietos vermuto, anyžiaus ar džino užkąsdami tipiniu karmonos užkandžiu – altramuces (marinuotos pupelės) arba aliños con alboronía (daržovių troškinys).

Vietoje galima pasiieškoti gido arba užsisakyti ekskursija arkliais ar dviračiais, tačiau pirmam kartui tikrai pakaks pasivaikščiojimo su žemėlapiu ar navigacija rankose. O jeigu nutarsite apsistoti keletui dienų – užsukite į Puerto de Indias anyžiaus ir džino distilerija, kuri laikoma seniausia Andalūzijoje arba pavakarieniauti į Molino de la Romera restoraną arba į užkandžių Bar Goya.

Pasižvalgykime po Karmoną:

Norite pakeliauti po Andalūziją giliau, įdomiau, kitoniškiau?

Parašykite mums andaluzija@virgenextra.lt, suplanuosime kelionę kartu.


Nepirkite mums kavos, nusipirkite sau aliejaus!

Už mūsų kuriamas originalias istorijas ir už naudingą informaciją planuojant kelionę atsidėkoti galite pirkdami andalūzišką Virgen Extra aliejų mūsų el. parduotuvėje Lietuvoje.

Skaitykite kitas istorijas:

Ačiū, kad skaitote! Jei patiko šis straipsnis, pasidalinkite juo:

Prisijunkite prie mūsų sekėjų rato:

Previous
Previous

Sevilija. Grybai verti milijonų

Next
Next

Lietuvio užrašai apie Andalūzišką šnektą