Barbate. Paplūdimys rezervuotas... karvėms

Taip, būna ir taip, kad važiuoji Atlanto pakrante grožėdamasis smėliu, tingių bangų muša, mėgaudamasis lengvu vakarų vėjo brizu, vedamas visai padoraus noro – sustoti pakelėje, šokti į maudymosi drabužius ir pūkštelėti į bangas. Tačiau neiko panašaus – paplūdimys jau užimtas rimtų ponių.

Karvės paplūdimyje  | ©laimafoto

Vienos vakarienės metu bičiuliai andalūzai prakalbo apie andalūziškus taurus – didelius, beveik laukinius jaučius ir karves, iš kurių mėsos ruošiami patys sultingiausi ir kvapniausi Ispanijos kepsniai. Tą kartą pagalvojau, kad kažką neteisingai supratau – sunku įsivaizduoti, kad po Andalūzijos pievas ar laukus vaikštinėja laukiniai taurai, o jeigu tokių yra, tai vargu ar kas išdrįs juos gaudyti ir kepti. Kadaise taurai gyveno ir Lietuvoje, tačiau jiems atminti likęs tik Tauragės miesto pavadinimas.⠀

Bet pasirodo taurai vis dar egzistuoja! Kadiso provincijoje, Atlanto pakrantėje galima sutikti šias laisvai vaikštinėjančias ir gyvenimu besimėgaujančias dideles, rudos spalvos, milžiniškų ragų savininkes.

Ši karvių veislė vadinama Vaca retinta ir ji yra tikrų tikriausia tauro įpėdinė! Kilusi iš Bos taurus turdetanus veislės, kuri priešistoriniais laikais atkeliavo iš vidurio rytų į pietvakarių Europą ir davė pradžią laukinėms jaučių veislėms.⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Ir ne tik girdėjome, kad jos egzistuoja, bet mes jas radome!!! Laisvai gulinėjančias paplūdimyje, Atlanto pakrantės atkarpoje tarp Barbate ir Zahara de los Atunes miestelių. Abu miestelius jungia kelias, kuris kerta ganyklas, todėl tikrai nepaklysite. Šioje pakrantės vietoje yra ganyklos, kurios atitvertos tik simboliškai, todėl karvės prieina prie pat vandenyno pakrantės, o jūs galite jas apžiūrėti ir net nufotografuoti.

Šie dideli, raudonmedžio spalvos gyvuliai tingiai guli drėgname pakrantės smėlyje ir mėgaujasi nuo Atlanto pučiančiu gaiviu brizu. Lėtai atrajodami žvilgteli į mus romiu žvilgsniu, be jokios baimės ar agresijos.

Patenkintos, savimi pasitikinčios snukių išraiškos tarsi kviečia prigulti šalia, atsiremti į minkštą šoną ir drauge pasimėgauti gyvenimu.⠀

Tačiau karvės šioje pakrantės zonoje gulinėja ne ištisus metus – didžiausia tikimybė jas sutikti yra gegužės – birželio mėnesiais, kai žolė pakalnių pievose jau nuėsta, o šalia Atlanto vis dar žaliuoja sultingi smilgų stiebai. Be to - prie kranto laisviau leidžiamos vaikštinėti tik suaugusios karvės, taigi vasara jos būna jau pakankamai įspūdingo dydžio.

Vaca retinta | ©laimafoto

Šios karvių rūšies mėsa yra išskiriama restorano meniu pažymint kad tai de retinto. Labiausiai vertinama vienerių metų amžiaus karvės mėsa, dar vadinama añojo. Tai būtinai bus pažymėta ties kepsniu restorano meniu. Jei rasite chuletón, solomilo, entrecot, hamburgesa, tira de asado su prierašu de retinto añojo – būtinai paragaukite.

O kol kas tiesiog pasigrožėkite:

Norite pakeliauti po Andalūziją giliau, įdomiau, kitoniškiau?

Parašykite mums andaluzija@virgenextra.lt, suplanuosime kelionę kartu.


Nepirkite mums kavos, nusipirkite sau aliejaus!

Už mūsų kuriamas originalias istorijas ir už naudingą informaciją planuojant kelionę atsidėkoti galite pirkdami andalūzišką Virgen Extra aliejų mūsų el. parduotuvėje Lietuvoje.

Skaitykite kitas istorijas:

Ačiū, kad skaitote! Jei patiko šis straipsnis, pasidalinkite juo:

Prisijunkite prie mūsų sekėjų rato:

Previous
Previous

Lietuvio užrašai apie Andalūzišką šnektą

Next
Next

El Torcal. Pasivaikščiojimas jūros dugnu