Apie Andalūzijoje tykančius pavojus

Gera žinia – visos Andalūzijoje gyvenančių varliagyvių rūšys žmogui nėra pavojingos. Taip, kai kurių salamandrų, driežų ir rupūžių odos liaukos gamina lengvus toksinus, todėl jeigu šiuos roplius savanoriškai dedate į burną – teks kentėti gleivinės dirginimą.

Pavojai Andalūzijos gamtos parkuose

Siurprizai gamtos parkuose

Iš visų gyvačių rūšių trys laikomos pavojingomis ir visos jos priklauso angių šeimai (malpolon monspessulanus, macroprotodon brevis ir natrix astreptophora). Šiaip gyvačių Andalūzijoje nėra daug, jos vengia žmonių ir slapstosi, tačiau jeigu sutiksite kurią nors savo kelyje – geriau neskaičiuokite žvynelių kiekio ir jų išsidėstymo formos ant roplio galvos, o traukitės šalin.

Mirtini atvejai nuo gyvatės įkandimo laaaabai reti, bet būkite atidesni vaikščiodami bekele, krūmynais ir po aukštą žolę (kurią tiesą sakant, dėl lietaus stokos, čia rasite nebent ankstyvą pavasarį)...

Jei vaikščiodami gamtoje sutiksite laukinių ožių pulką, mandagiai pasisveikinkite, bet nepulkite glėbesčiuotis, šie gyvūnai dvikojų kompaniją vertina per atstumą.

Nepatartina šerti ir glostyti laukines žiurkes, kurios atrodo gana mielos, nors gali išaugti iki pusės metro dydžio (su uodega). Jos nėra nuodingos, tačiau perneša patogeninius užkratus ir gali sugriaužti pinigus, kreditines korteles ir svarbius dokumentus.

Siurprizai jūroje

Viduržemio jūroje gyvena keletas nuodingų žuvų rūšių, bet pačioje pakrantėje jos pasirodo retokai. Užtat tikimybė įsidurti nuodingu jūros ežio dygliu, nors ir labai maža, yra. Ypač jei ieškosite nuotykių uolėtuose pakrantėse. Tad dėl visa ko braidydami ten dėvėkite guminį apavą.

Vasaros metu, kai vyrauja rytų vėjas, į Costa del Sol atkeliauja spiečius medūzų. Labiausiai paplitusi „pelagia noctiluca“. Apie šias jūros viešnias galite sužinoti „Infomedusa“ programėlėje. O jei jau medūza sugėlė, netrinkite pažeistos vietos, nuplaukite ją jūros vandeniu (niekada gėlu! Naudos neduoda ir amoniakas, actas ar šlapimas), pašalinkite medūzos daleles iš odos pincetu, šaldykite sugeltą vietą ledu ir nenuvertinkite situacijos - jei jaučiate skausmą ir toliau, kreipkitės į medikus.

Siurprizai ore

Granados, Malagos ir Sevilijos provincijų stovinčiuose vandens telkiniuose nuo gegužės iki lapkričio aptinkamas tigrinis uodas „aedes albopictus“. Nors Jums gali pasirodyti, kad ko jau ko, bet uodų tai tikrai nėra ko bijoti, šio tigrinio tikrai nerekomenduojame susitikti. Jis perneša tokias ligas kaip dengės ir geltonąją karštligę, ziką bei čikungunijos virusą. Ir nors vykdomos įvairios prevencinės priemonės, raskite galimybę nuo Andalūzijos pelkynų laikytis per atstumą.

Pavojai Viduržemio jūroje

Na o pavojus įsimylėti Andalūziją yra pats didžiausias ir ištinka didžiąją keliautojų dalį. Gera žinia, kad šis įsimylėjimas nėra pavojingas, nors kuriam laikui gali aptemdyti protą. Bloga žinia – lengva įsimylėjimo forma gali tęstis visą likusį gyvenimą.

 

Norite atrasti Andalūziją su mumis privačiuose turuose?

Parašykite andaluzija@virgenextra.lt, suplanuosime kelionę kartu.

Už mūsų kuriamas originalias istorijas ir už naudingą informaciją planuojant kelionę atsidėkoti galite pirkdami andalūzišką Virgen Extra aliejų mūsų el. parduotuvėje Lietuvoje.


 

Susipažinkite ir aplankykite:

Previous
Previous

Pateptas medumi Gibraltaras

Next
Next

Vairavimas Andalūzijoje