Washingtono Irvingo kelias

Andalūzai už savo šalies populiarinimą nuoširdžiai dėkoja dviems garsiems amerikiečių rašytojams – Ernestui Hemingvėjui ir kiek mažiau Lietuvoje žinomam Washington‘ui Irving‘ui. Pastarasis ilgą laiką dirbo įvairiose Europos šalyse, o didžiąja laisvo laiko dalį leido naršydamas Ispanijos archyvus. Jį domino Kolumbinės epochos Amerikos ir Ispanijos istorija.

Washington’as Irving’as  (centre juodu kostiumu sėdintis sukryžiuotomis kojomis)  ir jo literatų draugija | Christian Schussele

W.Irvingo atrasti istoriniai dokumentai ir originalūs pasakojimai sugulė knygose apie Kolumbą, Alhambrą ir Granados užkariavimą, todėl Irvingas save laikė visai neblogu Andalūzijos istorijos žinovu ir populiarintoju.

19 a. pradžioje panašaus istorinio turinio knygas skaitytojai tiesiog ryte rijo, knygų tiražus išgraibstydavo akimirksniu, todėl Irvingo dėka Ispanijos įvaizdis sparčiai gerėjo. Didėjo ir norinčių keliauti po Ispaniją gretos.

Andalūzijos landšaftas | Andalūzija. Virgen Extra

Andalūzijos kraštovaizdis | ©laimafoto

Tik vienas bet - didelius norus malšino klaikios keliavimo sąlygos. Laiškuose savo bičiuliams Washingtonas aprašė, kaip siaubingai kratosi vežime visą dieną rydamas kelio dulkes, miega klaikiose užeigose, o apsaugai nuo vienų plėšikų samdosi dar šlykštesnius banditus. 

Visgi rašytojui pasitaikydavo ir neblogų „paskutinės minutės“ pasiūlymų - 1829 metų gegužę Irvingas iš Sevilijos atvyko į Granadą ir gana netikėtai gavo leidimą apsigyventi tuo metu gana apleistuose Alhambros rūmuose. Atvirai pasakius Washingtonui neblogai nuskilo, nes vietos valdžia Nasridų rūmų komplekse jam išnuomojo 4 kambarius, kažkada įruoštus pačiam imperatoriui Karlui V.

Taigi rašytojas beveik keturis mėnesius rašė „Alhambros pasakas“ pro langą grožėdamasis Albaicyno kalno panoramomis ir Generalife sodų vaizdais.

Vaizdas iš Generalife sodo | Andalūzija. Virgen Extra

Vizdas į Alhambrą iš Generalife sodų | ©laimafoto

Andalūzijos turizmo rinkodarininkai iki šiol naudojasi amerikiečių rašytojo populiarumu – yra sudarytas maršrutas, jungiantis Huelvos provincijos miestelį La Rabida su Granada.

Washington Irving maršrutas

Yra žinoma, kad pats Irvingas tiek daug nekeliavo, bet ant jo vardo kelio suverti miesteliai tikrai įdomūs ir verti aplankymo.

Kelionių agentūros už porą tūkstančių eurų per dešimtį dienų padės Jums įveikti kiek sutrumpintą maršrutą, tačiau drąsiai galite keliauti ir vieni ar su nedidele bendraminčių grupe automobiliu ar kemperiu – šiais laikais keliai dulka mažiau, o apsauga pasirūpins kelionių draudimas.

 

Norite pakeliauti po Andalūziją giliau, įdomiau, kitoniškiau?

Parašykite mums andaluzija@virgenextra.lt, suplanuosime kelionę kartu.


Nepirkite mums kavos, nusipirkite sau aliejaus!

Už mūsų kuriamas originalias istorijas ir už naudingą informaciją planuojant kelionę atsidėkoti galite pirkdami andalūzišką Virgen Extra aliejų mūsų el. parduotuvėje Lietuvoje.

 

Taip pat skaitykite:

Skaitykite kitas istorijas:

Ačiū, kad skaitėte! Jei patiko šis straipsnis, pasidalinkite juo:

Previous
Previous

Pirmoji kelionė į Andalūziją

Next
Next

Kuriuo metų laiku keliauti į Andalūziją?