Cueva de Nerja. Skradžiai žemę

Yra žmonių, kurie Viduržemio jūros paplūdimyje galėtų nepavargdami vartytis savaitėmis – skaitydami visą metinę žurnalų prenumeratą, megzdami šeimai žieminių kojinių ir šalikų kolekciją, arba ragaudami gaivius paplūdimio kokteilius ir rinkdami jų skėtukų kolekciją. Svarbiausia – kad niekas netrukdytų, o ypač darbo reikalais. O norintiems poilsiauti kiek aktyviau Viduržemio jūros pakrantė siūlo begales atrakcijų ir įdomybių.

Nercha urvai, Malagos provincija| ©laimafoto

Norite su vaikais į vandens ar teminį parką? Prašom! Norite prasilėkti su dviračiais? Prašom, pajūriu nutiestas takas iki pat Gibraltaro. Norite į kalnus? Kelias štai ten. Norite keliauti į priešingą pusę? Taip pat galit! O gal paskraidyti? Čia už kampo  jums duos parašiutą ir pririš prie katerio.... O gal norite pasivaikščioti po žeme?… (?)

Taip, Andalūzjoje yra vietų, kur galima nusileisti po žeme ir pasižvalgyti. Visai šalia Malagos yra legendomis ir siaubo istorijomis apipintas Lobių Urvas (isp. Cueva de Tresoro), tačiau neapsigaukit, populiariausias yra kiek tolėliau - Neja apylinkėse. Tai vienas didžiausių Ispanijos urvų, kuris taip ir vadinasi Nerja Urvas ( isp. Cueva de Nerja).

Kaip buvo atrastas Nerja urvas?

1959 metų sausį urvą atsitiktinai atrado jaunuoliai, išsiruošę į naktines šikšnosparnių gaudynes. Aptikę urvą, iš kurio sutemus į medžioklę pasklisdavo būrys šikšnosparnių, vaikinai nutarė įlysti ir pasižvalgyti giliau. Pirmą naktį jų tyrinėjimus sustabdė urvo angą užtvėręs stalaktitas, todėl teko grįžti apsiginklavus kirtikliais ir kastuvais. Prakirtus stalaktitą jaunuoliai rado anga į kalno gilumą, o žibintų šviesoje atsivėrė fantastiški vaizdai.

Tačiau kiek giliau  aptikus šiurpoką radinį - žmogaus skeleto kaulus ir indų šukes, savarankiškus tyrinėjimus jaunuoliams teko nutraukti. Apie radinį urve jie pranešė vietos gydytojui, kuris lydimas vietos fotografo, nusileido urvo apžiūrai. Nuo to viskas ir prasidėjo....

100 dienų po šio atradimo Nerja urvas tapo visos Ispanijos įžymybe. Į miestelį ėmė plūsti smalsuoliai, todėl urvą teko neįtikėtinai greitai – vos per metus - pritaikyti lankytojų vizitams!

Tais laikais Costa del sol (lt. Saulėtos pakrantės) greitkelis EP7/E-15 dar nebuvo nutiestas, todėl apžiūrėti urvo keliautojai atvykdavo siauriais ir vingiuotais kalnų keliukais. Ir ne tik iš aplinkinių miestų, bet net ir iš Madrido. Prieš kelis metus prasidėjęs individualių kelionių automobiliu bumas savaitgaliais čia atgindavo spiečiais dūzgiančius turistus su įvairiaspalviais mažaisiais SEAT 600.

Nuo to laiko urvas plėstas kelis kartus – naujai atrastas galerijas ir požemines sales pradžioje ištirdavo mokslininkai, o vėliau jos pritaikytos  ir lankytojams. Dabar didelis požeminis urvų, galerijų ir erdvių salių kompleksas vadinamas Gamtos Katedra. Po šios natūralios auditorijos skliautais kasmet skamba Muzikos ir šokio festivalis.

Nercha urvas įspūdingai didelis ir puikiai pritaikytas lankytojams, todėl tikrai verta čia užsukti geram pusdieniui. Daugiau informacijos oficialiame puslapyje >>

 

Taip pat skaitykite:

Nerja. Pašauki mane

„Mes norime į Rondo, o kitą dieną į Neriją“ – tokį pokalbį galėjote nugirsti praeitame amžiuje netoli Palangos Vasaros Estrados bilietų kasos. O mes tokius pageidavimus skaitome į Andalūziją susiruošusių XXI amžiaus keliautojų laiškuose ir džiaugiamės, kad tiek Rondo, tiek Nerija vis dar „sukasi“ lietuvaičiams ant liežuvio ir išlieka populiariausiųjų sąrašuose. Taigi šiandien plačiau apie Nerja, bet apie kitą – andalūzišką ir tariamą su atvira ch raide galūnėje.

Norite pakeliauti po Andalūziją giliau, įdomiau, kitoniškiau?

Parašykite mums andaluzija@virgenextra.lt, suplanuosime kelionę kartu.


Nepirkite mums kavos, nusipirkite sau aliejaus!

Už mūsų kuriamas originalias istorijas ir už naudingą informaciją planuojant kelionę atsidėkoti galite pirkdami andalūzišką Virgen Extra aliejų mūsų el. parduotuvėje Lietuvoje.

Skaitykite kitas istorijas:

Ačiū, kad skaitėte! Jei patiko šis straipsnis, pasidalinkite juo:

Previous
Previous

Belaukiant Gordo

Next
Next

Minas de Rio Tinto. Pragaras ar Marsas?