Grybautojai ir grybologai

Galvojate, kad geriausiai apie grybus išmano „nuogos dzūkų mergos“, o grybų mokslų fakultetas turėtų būti įsteigtas kur nors Marcinkonyse ar netoli Merkinės? Nustebsite, tačiau „Grybų institutas“ jau yra įkurtas ir gana netikėtoje vietoje – beveik pačiame Andalūzijos centre.

Grybų laimikis Andalūzijoje | ©virgenextra.lt

Netoli Priego de Córdoba miesto, nedideliame Zagrilla miestelyje įkurtas vienintelis Europoje mikologinis sodas, pavadintas La Trufa - vietoje augančio vasaros triufelio garbei. Ši unikali žmogaus rankomis sukurta erdvė paskelbta UNESCO pasauliniu geoparku ir pripažinta „Natura 2000“ specialia saugoma teritorija  ir specialia paukščių apsaugos zona. Taigi - šis parkas tikrai vertas dėmesio ir nesvarbu ar laikote save ekspertu ar grybuose esate visiškai žalias.

Kadangi tokio lygio grybų parkas negaišta laiko sau skirto internetinio puslapio kūrimui ir platesniam savo veiklos pristatymui virtualioje erdvėje, todėl nutarėme jį ištirti tiesioginio kontakto būdu – nuvažiuoti ir apžiūrėti. O kad pažintis būtų dar gilesnė – užsirašėme į Grybų ekspediciją su vietos grybavimo ekspertais.

Grybautojai randa pirmuosius grybus | ©virgenextra.lt

Ekskursija prasidėjo sekmadienį, 9 val ryto, o grupelės lietuvių dalyvavimas šiam renginiui iš karto suteikė „Tarptautinės Grybų Ekspedicijos“ statusą. Vietos grybologai iš karto perspėjo, kad nesiruošia lietuvių grybautojų stebinti grybų laimikiu sausros iškamuotoje Andalūzijoje, tačiau pažadėjo, kad tai bus pažintinis grybavimas.

Iš tiesų – laimikis buvo tikrai ne koks - du grybai, panašūs į mūsiškas musmires. Bet nepaisant to, tikrai daug sužinojome apie grybų pasaulį. Rafa ir Jóse Luis nesustodami pasakojo apie grybieną, grybus, jų rūšis ir paplitimą. Apie triufelius ir baravykus, valgomus ir nevalgomus šungrybius, ant medžio ir mėšlo klestinčias grybų kolonijas. 

Po pusantros valandos pasivaikščiojimo išdžiūvusios upės slėniu atvykome į „La Trufa grybų sodą“, kur Rafa tęsė pažintį su grybų pasauliu jau vesdamas mus ekspozicijos salėmis, bei parko takais. Parke sukurtos 8 skirtingos ekosistemos, kuriose gali augti grybai ir kai kuriuose jie iš tiesų auga! Grybų muziejuje įsikūręs ir Andalūzijos mikologijos centras, kuriame yra mikorizavimo laboratorija, mikologinė biblioteka, fungiariumas ir porų saugykla. Uff – tenka pripažinti, kad iki šiol neteko susidurti su tokiu moksliniu požiūriu į grybus.

Taigi – jeigu pageidaujate susipažinti su mikologijos mokslu - važiuokite į Andalūziją ir čia žengsite pirmus žingsnius į šių nuostabių organizmų pasaulį.

 

Norite pakeliauti po Andalūziją giliau, įdomiau, kitoniškiau?

Parašykite mums andaluzija@virgenextra.lt, suplanuosime kelionę kartu.


Nepirkite mums kavos, nusipirkite sau aliejaus!

Už mūsų kuriamas originalias istorijas ir už naudingą informaciją planuojant kelionę atsidėkoti galite pirkdami andalūzišką Virgen Extra aliejų mūsų el. parduotuvėje Lietuvoje.

 

O taip pat skaitykite:

Skaitykite kitas istorijas:

Ačiū, kad skaitėte! Jei patiko šis straipsnis, pasidalinkite juo:

Previous
Previous

Kamštinių ąžuolų girios

Next
Next

Sevilija. Milžinas molinėmis kojomis