Andalūziška Džiuljetos ir Romeo istorija

„Peña de los Enamorados“ yra nuo kalnų grandinės atitrūkęs vienišas kalnas netoli Antequera miesto, apjuostas greitkelio ir greitojo geležinkelio linijos. Kalno papėdėje žaliuoja pievos ir alyvmedžių giraitės, o jo palinkusi akmeninė viršūnė iškilusi į 874 metrų aukštį. Jos dėka kalnas ir įgauna formą, panašą į žmogaus veido profilį. Dangaus fone lengva įžiūrėti plokščią kaktą, kumpą nosį, lūpų ir smakro linijas. Yra manoma, kad jau priešistoriniais laikais šiose žemėse gyvenę žmonės „Peña de los Enamorados“ kalną laikė ypatingu ir į jį orientuodamiesi statė akmens amžiaus šventyklas ir laidojimo rūsius.

Peña de los Enamorados | ©laimafoto

Išskirtinė forma

Kalnas iškilęs La Vega lygumos pašonėje ir yra lengvai matomas iš kelių dešimčių kilometrų atstumo, o profilis labiausiai atpažįstamas žiūrint iš vakarinės šlaito pusės. Dienos metu kalno viršūnėje atsirandantys šešėliai, slinkdami kalno šlaitais keičia ir „veido išraišką“; o žvelgiant iš skirtingų kampų galima pamatyti ir skirtingus profilio linijas.

Vietiniai andalūzai šioje uoloje mato indėno profilį, o Kristupui Kolumbui kalnas priminė moters veidą, atsuktą į dangų.

Ši išskirtinės formos uola apipinta įvairiomis legendomis, kurių žinomiausia pasakoja tragiškos meilės istoriją.

Legenda apie Peña de los Enamorados

Anot legendos, laimėto mūšio metu musulmonų kariai paėmė į nelaisvę Tello - jauną krikščionių kariaunos vadą ir uždarė jį į belangę. Musulmonų princesė Tagzona nutarė aplankyti kalinį, ir trumpas pasimatymas įžiebė karštą abipusę meilę. Ilgai nesvarstydama princesė išlaisvino jaunikaitį ir abu paspruko iš miesto.

Sargyba pasigedo kalinio, pranešė musulmonų karaliui ir visi puolė vytis bėglius. Įsimylėjėliai dar bandė slėptis kalno viršūnėje, bet juos pastebėjo sargyba ir apsupo kalną iš visų pusių. Pora suprato, kad papuolė į spąstus: juos arba nužudys arba išskirs, todėl įsimylėjėliai nusprendė likti amžinai kartu.

Apsikabinę jie nušoko nuo uolos žemyn ir užsimušė. Pasakojama, kad šis įvykis taip sukrėtė kariaujančias puses, kad buvo nuspręsta nutraukti kovas ir pasirašyti taikos sutartį.

Peña de los Enamorados | ©laimafoto

Kam priklauso kalnas?

Kalnas ir jo legenda tradiciškai yra siejamas su Antequera miestu (čia įsimylėjėliams atminti yra pastatytas paminklas). Tačiau kitoje kalno pusėje įsikūręs Archidona miestelis reiškia pretenziją dėl tokio neteisingo „nusavinimo“ – čia tikima legenda, kurioje viskas vyko beveik taip pat, tik įsimylėjėliai pabėgo ne iš Antequeros o iš Archidonos, o Tagzona buvo ne princesė, o šio miesto valdovo duktė.

Įdomu, kad ši istorija galėjo atsitikti XV amžiuje, o ją pirmas lotynų kalba aprašė ir 1544 metais Sevilijoje publikavo Antequeros humanistas ir poetas Juan de Vilches. Tik po gero dešimtmečio dienos šviesą išvydo itališka Romeo ir Džiuljetos tragiškos meilės istorija, kurią dar po maždaug 30 metų jau savaip interpretavo Wiljamas Šekspyras.

Šį kalną neabejotinai matė ir Kristupas Kolumbas, kuris savo pirmos kelionės žurnale pasižymėjo, kad plaukdamas kažkuria Amerikos pakrante matė uolą, kuri jam pasirodė panaši į Antequera mieste matytą Peña de los Enamorados

 

Norite pakeliauti po Andalūziją giliau, įdomiau, kitoniškiau?

Parašykite mums andaluzija@virgenextra.lt, suplanuosime kelionę kartu.


Nepirkite mums kavos, nusipirkite sau aliejaus!

Už mūsų kuriamas originalias istorijas ir už naudingą informaciją planuojant kelionę atsidėkoti galite pirkdami andalūzišką Virgen Extra aliejų mūsų el. parduotuvėje Lietuvoje.

 

O taip pat apsilankykite:

Skaitykite kitas istorijas:

Ačiū, kad skaitėte! Jei patiko šis straipsnis, pasidalinkite juo:

Previous
Previous

Poncijaus Piloto namas Sevilijoje

Next
Next

Cuna gatvė Nr. 8, Sevilija