Andalūziški pasisveikinimo bučiniai: duok žandą, mua!

Labiausiai trikdantis susitikimo momentas tarpkultūrinėje aplinkoje bent jau man – tinkamas pasisveikinimas. Pamojuoti ranka, ar ją ištiesti? Linktelti galvą, kiek ilgai ir kiek žemai? Tapšnoti per petį ranka ar paglostyti? O bučiuotis? Kiek kartų ir nuo kurio žando pradėti?

Bučinių etiketas  | ©laimafoto

Anksčiau susitikę prancūzai bučiuodavosi pakštelėdami į žandus du kartus šalies šiaurėje. Šalies pietuose - pakšėdavo net tris arba ir visus keturis kartus. Ispanams, kaip ir italams pakakdavo dviejų. Skirtumas tas, kad ispanai pradėdavo bučiuotis dešiniais žandais, o italai – kairiaisiais.

Tinkamas pasisveikinimas

Andalūzai dažniausiai susitikimus pradeda bučkiais į abu žandus, skambiai sučepsint lūpomis. Niekas nesmerks, jeigu bučiuodamiesi Andalūzijoje susipainiosite žanduose, – svarbiau prisiminti, kad nereikia laižytis, o įsisiurbimas į lūpas gali būti taip pat neteisingai suprastas.

Su kuo bučiuotis?

Bučiuotis rekomenduojama ne su visais sutiktais. Pulti į glėbį atstačius lūpas laišką atnešusiam paštininkui ar kasininkei prekybos centre gal ir nereikėtų. Banko tarnautojui, policininkui ar padavėjui restorane geriau mandagiai linktelėti galvą.

Bučiuotis skruostais padoru su naujais pažįstamais, ypač jei jiems jus pristato draugai. Bučiuotis rekomenduotina atėjus į svečius. Bučkiu jus gali sutikti ir pirmą kartą matomas asmuo, jei prieš susitinkant su juo bendravote laiškais ar kalbėjotės telefonu.

Apie pasisvaikinimus | ©laimafoto

O jei jus pasitikdama į glėbį puolė nedidelio šeimos viešbučio, pensiono ar posados šeimininkė – vadinasi, jos manymu, esate geras žmogus ir jai patikote iš pirmo žvilgsnio.

Taigi – prieš vykstant į Andalūziją treniruokimės: atstatome lūpas, pradžioje suglaudžiame dešinius, po to kairius žandus, neužmirštame porą kartų čeptelėti – MUA!


Nepirkite mums kavos, nusipirkite sau aliejaus!

Už mūsų kuriamas originalias istorijas ir už naudingą informaciją planuojant kelionę atsidėkoti galite pirkdami andalūzišką Virgen Extra aliejų mūsų el. parduotuvėje Lietuvoje.

Skaitykite kitas istorijas:

Ačiū, kad skaitote! Jei patiko šis straipsnis, pasidalinkite juo:

Prisijunkite prie mūsų sekėjų rato:

Previous
Previous

Ką saugo grotos?

Next
Next

Karališkasis Sevilijos „chameleonas“