Dėmesio! – Ateina pavasaris, stebėkite ženklus

Praktiški realistai pavasario laukia kantriai plėšydami kalendoriaus lapelius. Pesimistai – pavasarį pripažįsta tik tada, kai išjungiamas centrinis šildymas. Optimistai pavasariu džiaugiasi vos pragydus pirmam paukšteliui. O kada pavasaris ateina andalūzams?

Migdolai  | ©laimafoto

Jeigu lietuviai liūdnai pokštauja, kad Lietuvoje yra du metų laikai – balta žiema ir žalia žiema, tai andalūzai viską mato kitaip – čia yra ne dvi žiemos, o dvi vasaros, tik viena žalia, o kita – ruda. Šiuose kraštuose gamta užmiega dar prieš didžiuosius vasaros karščius, todėl augalų vegetacija baigiasi birželio pradžioje. Vasaros karščių džiovinama žolė virsta stagarais, laukuose ir kalnų šlaituose styro rudos nupjautų javų ražienos, likusi augmenija nuėsta ožkų ir avių, todėl viskas atrodo sausa, ruda ir dulkėta.

Ankstyvas pavasaris Andalūzijoje

Mūsų bičiuliai, kurie Andalūzijoje lankėsi tik vasarą ar rudenį sako, kad visa šis kraštas pasmerktas rudai spalvai... Atvykstantys į Andalūziją sausio mėnesį, jau randa ryškiai žaliuojantį kraštą. Tuomet prasikalę žolės želmenys liudija, kad Andalūzijoje tikrų tikriausia… žiema. Akivaizdu, kad kalendorius nurodo tik sutartinius sezonus, o gamta gyvena savo ritmu. Taigi, ką reikėtų stebėti laukiant Andalūziško pavsario?

Migdolai

Prieš daugelį metų keliavome fotografuoti žydinčių migdolų į Maroką vasario viduryje, o šiais metais šie medžiai Šiauresnėje Andalūzijoje pražydo net sausio mėnesiui įpusėjus. Migdolų žiedai būna dviejų spalvų – švelniai rožiniai ir balti. Tad šiomis spalvomis degantys medžiai vietos ūkininkams praneša, kad prasideda pavasario darbų sezonas.

Mimozos

Migdolams nužydėjus, stebėkite mimozas. Šiuo metu pasaulyje labiausiai paplitusi mimoza iš tiesų yra Australijos akacijų rūšis ir jų labai gausu Andalūzijos parkuose. Taigi - pavasario ženklai regione ne tik ūkininkų soduose ir laukose - juos galite stebėti prisėdę ant suoliuko miesto parke.

Mimoza | ©laimafoto

Glicinijos

Romantikai pavasarį pripažįsta tik sulaukę žinios, kad pražydo glicinijos. Šie vijokliniai augalai pražysta kovo mėnesio pabaigoje – ryškiai violetine spalva užsiliepsnoja ištisos pavėsinės. Apie glicinijų žydėjimą praneša vietos spauda, todėl šio momento tikrai nepražiopsosite. Žiedais galėsite grožėtis porą savaičių, norėdami pauostyti gyvai ir padūsauti kvėpuodami jų aromatą, iš anksto susižnokite, kur jos auga.

Glicinija | ©laimafoto

Norite pakeliauti po Andalūziją giliau, įdomiau, kitoniškiau?

Parašykite mums andaluzija@virgenextra.lt, suplanuosime kelionę kartu.


Nepirkite mums kavos, nusipirkite sau aliejaus!

Už mūsų kuriamas originalias istorijas ir už naudingą informaciją planuojant kelionę atsidėkoti galite pirkdami andalūzišką Virgen Extra aliejų mūsų el. parduotuvėje Lietuvoje.

Skaitykite kitas istorijas:

Prisijunkite prie mūsų sekėjų rato:

Previous
Previous

Kai tunas nėra tunas

Next
Next

Nes čia švyturys…už nugaros