Andalūzija. Virgen Extra

View Original

Gaminame su Charo: „Galipuche“ troškinys iš laukinių smidrų

Kaip lietuviai po miškus rudenį ieško grybų, taip pavasarį, sužaliavusiose pievose ir kalnuotose vietovėse andalūzai ieško laukinių smidrų, tagarinų ir pankolių. Vieniems tai smagus laisvalaikio užsiėmimas, kitiems – net pragyvenimo šaltinis. Tik atsiradus pirmiesiems laukiniams smidrams turguje, virtuvės šefė Charo Carmona pakvietė iš jų gaminti „Galipuche“ troškinį.

Gaminame su Charo Carmona iš "Arte de Cozina”  | ©laimafoto

Charo juokauja, kad šis skystas troškinys primena pavasarį lėkštėje: pagamintas iš raudonų, žalių ir geltonų paprikų, žalių smidrų ir geltonos tortilijos (omleto), jis ne tik vizualus, bet ir savo skoniu labai „žalias, pavasarinis“.

Anot Charos, laukiniai smidrai čia, Malagos provincijoje, renkami ir valgomi kovo – balandžio mėnesiais. Čia pat plytinčiose provincijos lygumose smidrai auginami ir pramoniniu būdu. Bet laukiniai turi didesnę paklausą dėl savo charakteringo ir ryškaus skonio, tvirto kūno ir kartumo. Ir tikrai atsikandus tokio laukinio burnoje ilgam lieka kartus poskonis!

Tiems, kas bandys „Galipuche“ receptą atkurti Lietuvoje – kviečiu nenusiminti: jei nerasite lieknų laukinių smidrų, šiam patiekalui puikiai tiks ir parduodami prekybos centruose. Svarbu tik, kad būtų šviežūs. Troškinys iš jų gausis ne mažiau gardus, o ir maloniai švelnus.

Troškinio pavadinimui nerandu tikslaus vertinio. Su Charo bandome išsiaiškinti, kas tai yra ir prieiname išvados, kad senovinis terminas galipuche maždaug gali būti verčiamas kaip “skysta maišalynė”. 


„Galipuche“ troškinys iš laukinių smidrų

👤Porcijos: 6 vnt. 🕓Pagaminimo laikas: iki 1 val.


„Galipuche“ troškinys iš laukinių smidrų  | ©laimafoto



GAMINIMO EIGA

TROŠKINYS

  1. Smidrus nuplauname ir supjaustome, užmerkiame vandenyje.

  2. Sultinyje (arba vandenyje) pamirkome duoną.

  3. Nulupame svogūną, česnaką, bulvę ir supjaustome ją griežinėliais.

  4. Įkaitiname keptuvę, įpilame Virgen Extra alyvuogių aliejaus. Įdedame kelias česnako skilteles ir jame pirma pakepame duoną.

  5. Išėmus duoną, toliau toje pačioje keptuvėje kepame smidrus (atidedame saujelę omletui).

  6. Išėmus smidrus, vėl įpilame į keptuvę Virgen Extra aliejaus ir toliau kepame svogūnus, po jų - paprikas. Po kiekvieno kepimo nenupilame ir išsaugome aliejų ir kepimo metu išsiskyrusias sultis - jos suteiks troškiniui sodresnio skonio.

  7. Į puodą įpilame ir pasūdome vandenį, jam užvirus sudedame supjaustytą bulvę ir paverdame 10 min.

  8. Vėliau į tą patį verdantį puodą supilame pakepintus smidrus, svogūnus ir paprikas bei kepimo metu susidariusias sultis. Troškiname apie 20 min.

  9. Į troškinį įdedame duoną, likusias kelias česnako skilteles, saldžią papriką ir druskos. Paverdame dar 5 minutes ir kol gaminsime omletą, galime leisti troškiniui „pastovėti“.

OMLETAS

  • Suplakame kiaušinius, įberiame miltus, įmaišome saujelę supjaustytų smidrų, įkaitusioje keptuvėje įpilame Virgen Extra alyvuogių aliejaus ir jame iškepame omletą.

Troškinį patiekiame sriubos lėkštėje, cente įdėjus omleto gabalėlį.


Skaitykite kitas istorijas:

Ačiū, kad skaitėte! Jei patiko šis straipsnis, pasidalinkite juo:

See this content in the original post

Prisijunkite prie mūsų sekėjų rato:

See this social icon list in the original post